Talent scouting en nationale selecties bij het NHV

Regionaal
Zoals in het verleden al vermeld is op deze website loopt de scouting van talenten voor nationale jeugdselecties sinds enkele jaren, via vast traject, dat start bij een Handbalschool. Bij een Handbalschool kunnen gemotiveeerde jeugdspelers en speelsters extra trainingsuren maken, buiten de reguliere club trainingen.
In Onze regio heb je twee Handbalscholen, gesubsidieerd door de twee grote gemeentes in onze Metropool regio, die zich richten op de ontwikkeling van handbaltalenten. In Den Haag is dat: Handbalschool Haaglanden, waarvan de zogenaamde PLUS-groepen (Westland en Haaglanden), sinds dit seizoen trainen op de fraaie nieuwe Sportcampus in het Zuiderpark in Den Haag en Handbalschool Rijnmond, trainend in de sporthal bij het Alberda College in Rotterdam. Afgelopen zomer heeft Handbal College Westland na het stoppen van initiatiefnemer Bas Vermeulen (en geen interesse van Gemeente Westland), haar activiteiten onder gebracht bij Handbalschool Haaglanden. Nog steeds traint er wel op zaterdagmorgen tussen 9.00 en 10.30 uur bij Quintus een basisgroep Westlandse kinderen (D-jeugd/E-jeugd), onder supervisie van Handbalschool Haaglanden,
Boven de Handbacholen zijn er door het NHV in lijn met het beleid van NOC NSF, zogenaamde Regionale Trainings Centra opgezet. De beste jongens en meisjes van deze twee Handbalscholen trainen in het zogenaamde RTC Metropool. Deze trainingen zijn op donderdagmiddag van 14.30-16.30 uur. Hiervoor hebben de spelers en speelsters wel vrijstelling van school nodig. Er wordt door de RTC-groepen zowel in Kwintsheul (Quintus) als in Schiedam (Margriethal) getraind. Bij de meisjes zijn dit de geboortejaren 2002-2003 en bij de jongens de geboortejaren 2000-2001. Bij de meisjes is Quintus goed vertegenwoordigd, bij de jongens op dit moment helaas nog niet.

Nationale Talentenselectie
Recent is Europees de internationale wedstrijdkalender voor nationale jeugdselecties aangepast. De leeftijdscategorie, waarvoor een eerste EK wordt georganiseerd is vanaf 2017 jonger geworden.
De Leeftijden van de open EK’s (in juni, parallel aan de Partille Cup voor clubteams in Gothenburg), zijn verlaagd naar de leeftijdsgroep, die op het punt staat in te stromen voor de nieuw te vormen Youth-selecties (meisjes 17 jaar en Jongens 18 jaar). Deze wijziging vroeg om aanpassingen binnen het NHV scoutingsbeleid beschreven in het document “Het weg van het NHV Talent”, zie website NHV
Het NHV wil talentvolle spelers en speelsters via nationale jeugdselecties ervaring laten opdoen bij het Open EK (Dames onder 16 en Heren Onder 17) en bij de EK’s proberen deelname af te dwingen aan het Europees Jeugd Olympisch Festival (EYOF). In het vervolg kunnen geselecteerde talentvolle spelers en speelsters hun periode bij de Nationale Talentenselectie gaan afsluiten met een officiëel internationaal Kampioenschap (EK).
Voor Internationale Kampioenschappen werkt het NHV in navolging van de EHF en IHF (WK’s) met selecties van 2 geboortejaren. Deze selecties schuiven steeds een leeftijdscategorie door.
Dit betekent dat er in juni 2018 een dames jeugdselectie uit de geboortejaren 2002-2003 zal worden afgevaardigd naar het Open EK in Gothenburg. Hiervoor zal tot en met juni ook een voorbereidingsprogramma met trainingen en stages nodig komen. De planning van het selectiemoment op de centrale scoutingsdagen in mei, moest daarom vervroegd worden.
De 2e scoutingsdag voor de meisjesjeugd is verschoven naar 28 februari. Eerst is er op basis van een opgave door de RTC-trainers een eerste voorselectie gehouden op zaterdag 10 februari in Duiven. Hier is positie specifiek gekeken, om uiteindelijk later een goede evenwichtige selectie te kunnen maken. .Bij de voorselectie werden Jill van der Berg (linkerhoek) en Amber Verbraeken (rechterhoek) gescout voor de tweede selectieronde, De opbouwspeelsters: Jara Datthijn, Romee Bruggeling, en Xenna van Hagen die wel waren afgevaardigd vanuit het RTC Metropool, haalden het door de sterke concurrentie de 2 selectieronde niet.
De tweede selectie ronde met 42 speelsters uit 2002-2003 was woensdag 28 februari j.l.. In onderlinge wedstrijdjes moesten speelsters hun kwaliteiten laten zien. Uiteindelijk werden er door een grote groep scouts, 4 speelsters per positie gekozen voor het vervolgtraject richting het Open EK in juni. Van onze vereniging HV Quintus zijn Fem Boeters, Floor van Kester, Manon Onings, Amber Verbraeken, Roos Daleman, Myrthe de Jong en Jette van Ingen geselecteerd. Jill van der Berg had op haar positie linkerhoek teveel concurrentie, maar blijft wel in beeld via het RTC.
Op de foto staan de geselecteerden van onze vereniging van 28 februari (Amber, Fem, Floor, Roos, Myrthe en Manon). Jette van Ingen (geblesseerd) ontbreekt helaas op de foto.

Nationale Youth Selectie (Jong Jong Oranje)
Twee jaar geleden heeft Lisanne Kruiswijk ook dit selectie traject doorlopen en is zo ingestroomd in de nationale Youth selectie (2000-2001). Sinds augustus draait ze een topsport programma in combinatie met haar school bij de Handbal Academie op Papendal. Volgend seizoen start het NHV ook met een HA voor de herenjeugd en wordt het aantal plaatsen voor damesjeugd gehalveerd. Lisanne mag in ieder geval blijven.
Na deelname aan een EK en een EYOF vorig jaar, bereidt de jeugdselectie 2000-2001 zich nu voor op een WK. Recent is onze linkshandige Jill van der Zeijden uit de DA1 aan de voorlopige Youth- selectie toegevoegd. Helaas haalde keepster Iris Nederpelt de eindselectie niet.

Nationale Juniors Selectie (Jong Oranje)
De nationale dames Junioren selectie moet zich door middel van kwalificatiewedstrijden van 23-25 maart tegen Zweden, Polen en Tsjechie zien te plaatsen voor het WK. Van deze selectie maken 3 speelsters van dames 1, die ook lid zijn van de HA, deel uit : Jesse van de Polder, Iva van der Linden en Amy Oostveen. Lexie Louwerens staat als reserve op de lijst. Lid van deze selectie is ook Sharon Nooitmeer (nu Dalfsen, ex-Quintus).
De sportieve uitdaging voor Jong Oranje is erg groot, want van de 4 deelnemende landen gaat er maar 1 land door naar het WK.

Dames Oranje
De Oranje dames zijn door middel van een EKJ kwalificatiepoule op weg zich te plaatsen voor het EK in Frankrijk in december 2018. Van deze selectie maken de oud Quintus speelsters Yvette Broch (nu spelend in Hongarije bij Topclub Gyori) en Kelly Dulfer (nu spelend bij de Deense topclub Kopenhagen) deel uit. Helaas is Kelly Vollebregt (nu Tus Metzingen) aan het revalideren van een knieblessure.
Zondag 25 maart spelen de dames van Oranje de wedstrijd om de eerste plaats in de EK-kwalificatiepoule tegen Hongarije in het uitverkochte Topsportcentrum van Eindhoven (6000 plaatsen).


Topsport

Breedtesport

Rolstoelhandbal

Jeugd

 • Royal Brinkman
 • Kwekerij Bonfut
 • Traico Training Advies Coaching
 • Aannemersbedrijf Condubouw
 • Aad Molenaar sloopwerken
 • ViFa Enclosures
 • Hokamo
 • Westland Adviesgroep
 • Ard van Wingerden, Strelitziakwekerijen
 • JS Laadtechniek
 • Virto
 • Sparreboom Techniek
 • Anaco Greeve
 • Vriendenloterij
 • Makro
 • Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
 • Kwekerij Tass
 • Internationaal Transportbedrijf G.A. van Velthoven B.V.
 • DULO Asbestverwijdering B.V.
 • Verkade Klimaat
 • Vollebregt Optimal Cleaning
 • Van der Drift Hoveniers
 • Westflex
 • Wim de Voeght B.V.
 • Meegaa Substrates
 • Gebr. Grootscholten
 • Dutch ICT
 • Buis Lichtreclame
 • Wematrans
 • Brouwer-Bustin
 • Van Leeuwen Truckservice
 • Wematrans
 • Beweegcoach Westland
 • Flynth
 • Consensus
 • Westland Plant
 • Int. Transport J.P. Vis en Zn B.V.
 • Hofland-Van Geest Sportbegeleiding
 • Technische Unie
 • Autoservice Valstar
 • Eekhout
 • Van Meteren Vervoer
 • Van der Wel Tomaten
 • De Dijk Sloop en Isolatie